PVC Spojovacie lišty

Sú vyrobené z pvc materiálu odolného voči bežnému používaniu v kuchynskom prostredí. Ich použitie je ako spojovacia lišta medzi dvoma kuchynskými doskami, buď ako priebežný spoj, alebo ako pravouhlý rohový spoj. Používajú sa na „nadstavenie“, alebo „prepojenie“ dosiek s výrobnou hrúbkou od 26 do 29mm. Montáž sa vykonáva pomocou montážneho lepidla (silikónového tmelu), ktoré sa nanesie na bočnú hranu lišty a následne sa kuchynská doska stiahne pomocou stolárskych svoriek do požadovaného tvaru.

PVC lišty sú tzv. farbené v hmote, to znamená, že do granulátu na výrobu lišty, sa pridáva farbivo, ktoré má za úlohu homogénne prefarbiť lištu tak, aby celoplošne vykazovala rovnaký farebný odtieň.

Farebné prevedenia: biela, béžová, krémová, žltá, hnedá, čierna
Použitie na KPD výrobcov: Polyform, Egger, Kronospan, Pfleiderer, Max
Dľžka: 600mm
Rádius (zaoblenie): 6°, 8°, 20°

 

Al. kuchynské spojovacie, prechodové a ukončovacie lišty

Sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, ktorá je určená do prostredia vhodného na kuchynské použitie. Lišty sú vyrábané ako – Spojovacia, ktorá má za úlohu spojiť dve kuchynské pracovné dosky ako priebežný, alebo pravouhlý spoj, Prechodová, ktorá má za úlohu nadpojiť (predľžiť) kuchynskú pracovnú dosku a Ukončovacia, ktorá má za úlohu ukončiť kuchynskú pracovnú dosku namiesto hranovacej pásky pevnou hliníkovou lištou.

Hliníkové lišty sa vyrábajú formou „tlačeného“ profilu z formy, ktorý sa následne upravuje narezaním na príslušnú mieru a vyfrézovaním rádiusu podľa potreby. Následne sa hotový výrobok vyleští do konečnej podoby.

Všetky tieto lišty sa vyrábajú v prevedení na KPD v hrúbke 28 aj 38mm.

Farebné prevedenia: prírodný hliník
Použitie na KPD výrobcov: Polyform, Egger, Kronospan, Pfleiderer, Max
Dľžka: 600mm
Rádius (zaoblenie): 3°, 6°, 7°, 8°, 20°