standard-title TESNIACE LIŠTY

TESNIACE LIŠTY

 

PVC zadná kuchynská lišta

slúži na utesnenie kuchynskej pracovnej dosky pri stene alebo keramickom obklade. Montuje sa na kuchynskú dosku skrutkami, ktoré sa aplikujú každých cca 150-200 mm. Zadnú lištu je možné montovať aj do rôznych uhlov a to 90° a 135°. Uvedené vnútorné alebo vonkajšie rohy sa prekrývajú farebnými PVC rohmi. Konce líšt sa uzatvoria koncovkami. Maximálna dĺžka líšt je 4.100mm.

TRANSPARENTNÁ – trojúholníkového tvaru, má označenie LB-34, vkladá sa do nej hrana kuchynskej pracovnej dosky vo farbe kuchynskej pracovnej dosky. Šírka hrany býva štandartne 34/35mm. Vzhľadom na to, že výrobcovia tesniacich profilov nemajú v ponuke kompletný sortiment všetkých výrobcov kuchynských dosiek, tento typ profilu má veľkú pôsobnosť využitia. Tá  spočíva v tom, že použitím hranovacej pásky v dekore kuchynskej dosky obsiahneme všetky farebné prevedenia pracovných dosiek. Montáž je jednoduchá a rýchla. Stačí vsunúť hranovaciu pásku do vrchnej vodiacej lišty.

FAREBNÁ – vyrába sa v tvare vlnovky, má označenie LB-40. Na čelnej strane má nalepenú pvc fóliu v najbežnejšie používaných farbách kuchynských pracovných dosiek. 

PVC Spojovacie lišty

Sú vyrobené z pvc materiálu odolného voči bežnému používaniu v kuchynskom prostredí. Ich použitie je ako spojovacia lišta medzi dvoma kuchynskými doskami, buď ako priebežný spoj, alebo ako pravouhlý rohový spoj. Používajú sa na „nadstavenie“, alebo „prepojenie“ dosiek s výrobnou hrúbkou od 26 do 29mm. Montáž sa vykonáva pomocou montážneho lepidla (silikónového tmelu), ktoré sa nanesie na bočnú hranu lišty a následne sa kuchynská doska stiahne pomocou stolárskych svoriek do požadovaného tvaru.

PVC lišty sú tzv. farbené v hmote, to znamená, že do granulátu na výrobu lišty, sa pridáva farbivo, ktoré má za úlohu homogénne prefarbiť lištu tak, aby celoplošne vykazovala rovnaký farebný odtieň.

Farebné prevedenia: biela, béžová, krémová, žltá, hnedá, čierna
Použitie na KPD výrobcov: Polyform, Egger, Kronospan, Pfleiderer, Max
Dľžka: 600mm
Rádius (zaoblenie): 6°, 8°, 20°

Al. kuchynské spojovacie, prechodové a ukončovacie lišty

Sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, ktorá je určená do prostredia vhodného na kuchynské použitie. Lišty sú vyrábané ako – Spojovacia, ktorá má za úlohu spojiť dve kuchynské pracovné dosky ako priebežný, alebo pravouhlý spoj, Prechodová, ktorá má za úlohu nadpojiť (predľžiť) kuchynskú pracovnú dosku a Ukončovacia, ktorá má za úlohu ukončiť kuchynskú pracovnú dosku namiesto hranovacej pásky pevnou hliníkovou lištou.

Hliníkové lišty sa vyrábajú formou „tlačeného“ profilu z formy, ktorý sa následne upravuje narezaním na príslušnú mieru a vyfrézovaním rádiusu podľa potreby. Následne sa hotový výrobok vyleští do konečnej podoby.

Všetky tieto lišty sa vyrábajú v prevedení na KPD v hrúbke 28 aj 38mm.

Farebné prevedenia: prírodný hliník
Použitie na KPD výrobcov: Polyform, Egger, Kronospan, Pfleiderer, Max
Dľžka: 600mm
Rádius (zaoblenie): 3°, 6°, 7°, 8°, 20°

 

Hore