Terasové dosky Európsky smrekovec

  • materiál: smrekovec opadavý
  • hrúbka 21/28 x šírka 145 x  dĺžka: 4000 mm

Smrekovec európsky je drevinou, ktorá sa vyznačuje ľahkosťou, dobrou opracovateľnosťou a trvanlivosťou aj pod vodou. Jeho drevo je ťažké, husté a vysoko živičnaté. Výhodou je extrémna odolnosť voči pôsobeniu vody, veľmi dlhá životnosť aj v exteriéri a po polymerizácii živíc v ňom obsiahnutých /2-5 rokov/ získava extrémnu tvrdosť rovnajúcu sa zhruba 80% tvrdosti dubu.Je to materiál, ktorý je veľmi trvanlivý a vzhľadom na svoje vlastnosti je cenený vo výrobkoch stavebných, stolárskych a má svoje stále miesto aj v záhradnej architektúre. Najčastejšie ho vidíme v obkladoch stien, podlahách ako interiéru tak exteriéru. Drevo je veľmi pekné a nadobúda odtiene od zelenej farby, cez žltooranžovú až po sýto červeno bordovú farbu a krásne vonia. Je to naša najkvalitnejšia ihličnatá drevina s oveľa lepšími vlastnosťami ako borovica. Jeho jedinečná farba ho predurčuje pre výrobu dekoratívneho rustikálneho nábytku, je jednou z najkvalitnejších drevín vhodný aj pre nekryté pergoly, záhradný nábytok a terasy.

Terasové dosky Sibírsky smrekovec

  • materiál: sibírsky smrekovec
  • hrúbka 25/28/36 x šírka 143 x  dĺžka: 4000 mm

Drevo sibírskeho smrekovca má výbornú odolnosť voči drevokazným hubám a z tohto dôvodu je predurčené k použitiu v exteriéri. Táto drevina pochádza z približne rovnakého podnebného pásma ako je to naše, preto využitie na našich záhradách je optimálne a nedochádza k jeho nadmernému vysušovaniu a poškodzovaniu tak ako je to pri tropických drevinách. Svojimi vlastnosťami je jedným z najlepších drevín vôbec a tým získava stále na väčšom uplatnení a obľube. Tento druh dreviny má prírodný žlto-červený odtieň, vhodnými prípravkami však môžeme terasy z tejto dreviny aj farebne upravovať.

 

Príslušenstvo:


 

Terasové kompozitné dosky sú vhodné do exteriéru ako terasy a tiež plochy k bazénom. Materiál tvorí 40% HDPE a 60% drevnej hmoty. Terasové kompozitné dosky sú opatrené protišmykovým povrchom. V ponuke máme dva typy prevedenia, a to plné dosky a dosky komôrkové.

Komôrkové dosky  

Nosnosť: 450 kg/m2
Hmotnosť: 3,03 kg/bm
Povrch: široké drážkovanie / úzke drážkovanie
Prevedenie: béžová, svetlohnedá, červenohnedá, tmavohnedá, antracitová


Plné dosky  

Nosnosť: 550 kg/m2
Hmotnosť: 3,67 kg/bm
Povrch: úzke drážkovanie / drážkovanie dreva
Prevedenie: béžová, svetlohnedá, červenohnedá, tmavohnedá, svetlosivá, antracitová


Príslušenstvo: Soklová lišta vo farbe dosky, podkladový hranol univerzálny, montážne klipy